PDF Drukuj Email

WYPEŁNIACZE- KWAS HIALURONOWY

 

Restylane- przed i po zabiegu

 

Wypełniacze to substancje, które po podaniu do skóry powodują zwiększenie jej objętości w miejscu wstrzyknięcia, co likwiduje zmarszczki i pozwala na modelowanie rysów. Obecnie najbardziej popularnym i bezpiecznym środkiem wypełniającym jest kwas hialuronowy. Jest to naturalna substancja obecna w tkance łącznej, także w skórze, a jego najważniejszą funkcją jest magazynowanie wody w tkance. Do wypełnienia używamy żelu poddanego stabilizacji, dzięki której pozostaje on w tkance przez wiele miesięcy, zanikając stopniowo- umożliwia to przy powtórnych zabiegach dopasowanie leczenia do zmieniających się warunków na skórze i nowych potrzeb pacjenta.

 

Zabieg trwa zwykle około pół godziny. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do jego wykonania (o czym decyduje lekarz), można (choć zwykle nie jest to konieczne) wykonać miejscowe znieczulenie. Testy alergiczne są zbędne, gdyż używamy kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Zabieg, do którego używamy gotowych sterylnych strzykawek z preparatem kwasu hialuronowego, polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Rezultat jest natychmiastowy, a skóra wygląda zdrowo i naturalnie. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, choć zwykle w miejscu iniekcji występuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie, który mija samoistnie po 1- 2 dniach (dłużej i w większym nasileniu utrzymuje się po zabiegu w obrębie warg), Wyjątkowo rzadko zdarzają się reakcje silniejsze i przedłużone, wynikające z indywidualnej nadwrażliwości pacjenta.

 

Za pomocą kwasu hialuronowego można między innymi:

  • Wypełnić fałdy i bruzdy, np. pogłębione fałdy nosowo- wargowe i tzw. fałdy marionetki (w dół od kącików ust)

  • Usunąć zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza), oczu (kurze łapki), wyraźne linie na czole i nad nosem (zwłaszcza w połączeniu z BOTOX-em)

  • Wymodelować twarz, uwypuklając policzki, okolice skroni, podbródek, grzbiet nosa

  • Skorygować drobne blizny

  • Poprawić wygląd ust- powiększyć ich objętość, uwypuklić, uwydatnić kontur.

 

Takie wielokierunkowe działanie umożliwia nam obecność na rynku wielu produktów na bazie kwasu hialuronowego, co umożliwia lekarzowi precyzyjne dopasowanie się do potrzeb skóry pacjenta. Innych preparatów używamy do korekty cienkich linii, np. wokół oczu, a innych do uwypuklania warg lub podbródka. W moim gabinecie najczęściej posługuję się rodziną preparatów Restylane. Należy do najpopularniejszych środków tego typu na świecie, zarejestrowana została w 1996 roku.

 
DERMATOLOG TROJANOWSKA Serdecznie zapraszam tel. 660 763026