PDF Drukuj Email
PEELINGI

 


 

Peelingi to zabiegi, w trakcie których złuszczamy naskórek za pomocą środków chemicznych lub metod mechanicznych. W zależności od rodzaju użytego środka możemy złuszczyć warstwy powierzchowne naskórka, ale także głębsze, a nawet część skóry właściwej. Niekiedy w zabiegu na plan pierwszy wysuwa się nie złuszczanie, ale działanie lecznicze wchłoniętych substancji.

Do najpopularniejszych środków należą:

 • Hydroksykwasy (alfa i beta)– glikolowy, migdałowy, salicylowy, mlekowy, pirogronowy- a także ich różne zestawienia i połączenia (Mandel combi, roztwór Jessnera)

 • Kwas trójchlorooctowy (TCA)- w różnych stężeniach i zestawieniach (Np. Easy peel, Blue peel)

 • Yellow peel

 • Cosmelan

W gabinecie lekarskim mamy możliwość dobrania siły i właściwości zabiegu, tak aby był on optymalny dla potrzeb skóry pacjenta. Możemy łączyć ze sobą różne środki, jak również łączyć złuszczanie z innymi metodami leczniczymi. Lekarz ustala także przeciwwskazania do zabiegu określonym preparatem.

 

Celem wymienionych zabiegów jest:

 • Tzw. „odświeżenie” skóry- szczególnie w przypadku bardziej powierzchownych zabiegów, często łączonych w serie. Złuszczenie takie wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt, odblokowuje i zwęża pory, umożliwia lepsze wchłanianie substancji z kremów, ułatwia inne zabiegi dermatologiczne;

 • Usunięcie drobnych zmarszczek, blizn, także potrądzikowych, rozstępów- w przypadku zabiegów działających głębiej (zwłaszcza TCA)

 • Likwidacja przebarwień.

 

Najskuteczniejszą obecnie terapią likwidującą przebarwienia, zwłaszcza tzw. ostudy pochodzenia hormonalnego, jest zabieg Cosmelan. Pozwala on na usunięcie zmian w ciągu 3-4 tygodni, ma także korzystny regulacyjny wpływ na skórę tłustą i mieszaną. Procedura zabiegu obejmuje 2 etapy:

  1. Nałożenie maski w gabinecie lekarskim (cosmelan 1)

  2. Nakładanie kremu cosmelan 2 w warunkach domowych.

Czynniki aktywne zawarte w preparacie – kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu i kwas askorbowy, działają wspólnie, przynosząc szybki i spektakularny efekt.

 

 
DERMATOLOG TROJANOWSKA Serdecznie zapraszam tel. 660 763026