PDF Drukuj Email

MEZOTERAPIA


Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach 70- tych zaczęto wykorzystywać mezoterapię w dermatologii estetycznej.

 

Podczas zabiegu wykonujemy szereg drobnych nakłuć za pomocą bardzo cienkiej igły na wybranym obszarze. Może to zrobić tylko lekarz. W razie potrzeby ostrzykiwaną skórę możemy znieczulić używając leku w kremie lub sprayu. Ślady po zabiegu widoczne są w zależności od typu zabiegu od kilku godzin do kilku dni, są możliwe do zamaskowania. Substancje lecznicze podane do skóry- czasem powierzchownie, czasem aż do tkanki podskórnej- mogą działać precyzyjnie tam, gdzie są potrzebne.

 

 

 

Mezoterapia to doskonały sposób na:

  • Rewitalizację skóry starzejącej się- wstrzykujemy: kwas hialuronowy (zabieg MEZOLIFT), zestawy witamin, substancji odżywiających i regenerujących skórę. Zabieg można wykonać na skórze twarzy (także wybranych okolic, np. powiek), szyi, dekoltu, brzucha, grzbietów dłoni.

  • Wypadanie włosów- specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy powoduje ich wzmocnienie, regenerację, zahamowanie wypadania i stymulację wzrostu

  • Poprawę wyglądu skóry z cellulitem i rozstępami- szczególnie w połączeniu z innymi metodami leczniczymi.

 

 

 

 

Zabiegi wykonujemy zwykle w seriach, ich częstotliwość jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 
DERMATOLOG TROJANOWSKA Serdecznie zapraszam tel. 660 763026